Aktualności


Arkadiusz Filipowski Prezesem Zarządu OEX E-Business.

OEX E-Business
1 marca 2022

Z dniem 1 marca 2022 roku stanowisko prezesa Zarządu OEX E-Business, spółki specjalizującej się w usługach logistycznych dla eCommerce, objął Arkadiusz Filipowski. Poprzedni prezes Zarządu, Artur Wojtaszek będzie rozwijał własne przedsięwzięcia biznesowe.

Arkadiusz Filipowski posiada ponad 20-letnie doświadczenie managerskie w sektorze usług TSL. Podczas swojej kariery zawodowej odpowiadał za sprzedaż i rozwój biznesu w takich firmach jak DHL Express, Jura Polska i Giraud International Pologne a także DHL Exel Supply Chain i Wincanton Polska. W latach 2012-2022 pełnił funkcję Członka Zarządu oraz Dyrektora Handlowego w PEKAES, gdzie odpowiadał za rozwój sprzedaży usług, relacje z partnerami w Europie i na świecie oraz zarządzał obszarem marketingu i komunikacji. Arkadiusz Filipowski jest absolwentem wielu kierunków biznesowych, między innymi Wielkopolskiej Szkoły Biznesu, Agencji Rozwoju Gospodarczego oraz podyplomowych studiów Executive MBA w Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Logistyka i magazynowanie to obecnie kluczowe usługi w obszarze eCommerce. Dynamicznie rosnący e-handel w Polsce i na świecie a także cyfryzacja i automatyzacja procesów biznesowych to nowe wyzwania, ale także szanse skalowania biznesu. Spółka będzie kontynuowała strategię rozwoju usług międzynarodowych i zwiększania rozpoznawalności na rynkach zagranicznych. – powiedział Arkadiusz Filipowski.

OEX E-Business posiada ugruntowaną pozycję na rynku usług magazynowania i fulfillmentu. Od 2017 roku konsekwentnie rozwija usługi dla klientów biznesowych. Zarządza hubem logistycznym realizując niemal 2 mln wysyłek rocznie.

Spółka kontynuuje inwestycje w rozwój infrastruktury magazynowej i logistycznej m. in. w antresole niezbędne w procesie obsługi dużego wolumenu kompletowanych przesyłek.


Masz pytania?

Małgorzata Fischer
malgorzata.fischer@oex.pl
+48 663 500 200