Aktualności


Cursor z kontraktem na obsługę e-sklepu Amnesty International

OEX Cursor
28 sierpnia 2015

Spółka Cursor, należąca do giełdowej Grupy Tell SA, specjalizującej się w outsourcingu sprzedaży, podpisała umowę na kompleksową obsługę serwisu e-commerce Amnesty International Polska. W ramach współpracy Cursor odpowiada za całość działań logistycznych, fiskalizację sprzedaży oraz kontakt z odbiorcami końcowymi.

Projekt obsługi e-sklepu Amnesty International został wdrożony przez spółkę w ciągu zaledwie 2 tygodni od momentu podpisania umowy.

Sklep internetowy uruchomiliśmy z okazji 25-lecia działalności Amnesty International w Polsce. Chcąc skoncentrować się na naszej statutowej działalności związanej z obroną praw człowieka, obsługę operacyjną sklepu zdecydowaliśmy się powierzyć podmiotowi, który posiada odpowiednią wiedzę i zasoby umożliwiające sprawną realizację tego procesu – powiedział Aleksander Pawłowski z Amnesty International Polska.

Centrum logistyczne Cursor SA

Zakres działań Cursora obejmuje całościową obsługę logistyczną e-sklepu – magazynowanie towaru, kompletowanie
i wysyłkę zamówień do odbiorców końcowych, obsługę zwrotów i reklamacji, usługi spedycyjne, sporządzanie dokumentacji przewozowej i sprzedażowej. Spółka odpowiada także za procesowanie zamówień, kontakt z klientami oraz prowadzenie ewidencji sprzedaży.

Naszą misją jest wspieranie wzrostów sprzedaży i rozwoju e- sklepów. Dzięki know-how, wypracowanemu na bazie kilkuletnich doświadczeń w obsłudze sektora e-commerce, sprawiamy że logistyka staje się wyróżnikiem rynkowym i przewagą konkurencyjną naszych klientów. Cieszymy się, że możemy wspierać działalność Amnesty International, bo inicjatywy dotyczące dbałości o prawa człowieka są nam bliskie – mówi Grzegorz Wroniszewski, dyrektor zarządzający usługami e-logistics z Cursor SA.

Obsługa e-sklepów jest realizowana przez Cursor z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi informatycznych, które mogą być zintegrowane z aplikacjami klientów. Wszystkie czynności są monitorowane z poziomu systemu, co pozwala usprawnić realizację procesów i wyeliminować potencjalne błędy. Firmy korzystające z usługi otrzymują bieżące raporty m.in. dotyczące sprzedaży czy ilości zwrotów, co pozwala na bieżąco monitorować efektywność internetowego kanału sprzedaży.

W ramach projektów e-logistycznych Cursor obsługuje 0,5 mln przesyłek rocznie. Do grona klientów spółki należą zarówno najwięksi gracze z sektora e-commerce, jak i niewielkie rodzinne e-sklepy.

Każdy klient jest dla nas tak samo ważny, niezależnie od skali projektu. W ramach naszej usługi doradzamy, jak zoptymalizować obsługę e-sklepu, co z jednej strony pozwala zmniejszyć koszty
od strony operacyjnej, a z drugiej przekłada się na podniesienie jakości obsługi operacji logistycznych i satysfakcji odbiorców końcowych
– powiedział Łukasz Wysokiński, manager usług e-commerce w Cursor SA.

Cursor, w ramach Grupy Tell, oferuje także kompleksową usługę end2end dedykowaną sektorowi
e-commerce. Rozwiązanie umożliwia wydzielenie na zewnątrz większości zadań związanych
z prowadzeniem internetowego kanału sprzedaży – od stworzenia projektu e-sklepu i dostarczenia technologii niezbędnej do jego prowadzenia, marketing, magazynowanie i wysyłkę towaru do klientów, aż po obsługę posprzedażową.

W sklepie internetowym Amnesty International Poland, działającym pod adresem http://sklep.amnesty.org.pl/, dostępne są produkty promujące działania stowarzyszenia, m.in. koszulki, kubki, pocztówki i „niezbędniki aktywistów”.

—————————————————————————————————————————————

Cursor – informacje dodatkowe

Cursor jest dostawcą usług biznesowych z obszaru wsparcia sprzedaży i e-logistyki. Specjalizuje się w planowaniu i realizacji złożonych projektów sprzedażowych, obsłudze logistycznej materiałów marketingowych oraz sektora e-commerce, budowie i zarządzaniu strukturami handlowymi, merchandisingu oraz promocji, oferując usługi z zakresu:

  • E-logistics
  • Trade support
  • Field marketing
  • Procurement

 

Spółka zarządza jednymi z większych w Polsce centrów logistycznych, dedykowanych obsłudze sektora e-commerce oraz magazynowaniu i dystrybucji materiałów marketingowych. Dysponuje rozbudowaną siecią kilku tysięcy pracowników terenowych. Firma obsługuje ponad 400 klientów z branży FMCG, finansowej, telekomunikacyjnej oraz farmaceutycznej.

Od marca 2015 roku spółka jest częścią grupy kapitałowej Tell.

Więcej informacji o Cursor: www.cursor.pl

Grupa Tell

Grupa Tell to jeden z wiodących podmiotów na rynku outsourcingu sprzedaży w Polsce. Specjalizujemy się w projektach związanych z integracją kanałów sprzedaży, budowaniem biznesu e-commerce oraz wsparciu realizacji sprzedaży w modelu omnichannel. Tell SA zarządza największą w Polsce siecią sprzedaży oferując telefony i usługi Orange i od 2005 roku jest notowana na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W skład Grupy Tell wchodzą: Tell SA, Europhone sp. z o. o., PTI sp. z o.o., Cursor SA i Divante sp. z o. o.

www.grupatell.pl, www.tell.pl

 


Masz pytania?

Małgorzata Fischer
malgorzata.fischer@oex.pl
+48 663 500 200