Aktualności


Divante dla technologii lojalnościowo – rabatowej ZenCard

Divante
18 września 2015

Spółka Divante, należąca do giełdowej Grupy Tell i specjalizująca się w rozwiązaniach z obszaru e-biznesu, wdrożyła moduł umożliwiający korzystanie z innowacyjnego systemu ZenCard w sklepach e-commerce zbudowanych w technologii Magento. Moduł ten umożliwia implementowanie przez sklepy reguł promocyjnych, które zachęcają klientów do zwiększenia koszyka lub nagradzają za dokonaną akcję.

ZenCard to platforma do zarządzania programami aktywizacji klientów, która automatycznie rozpoznaje konsumenta i przyznaje mu odpowiednią promocję. Sprzedawcy mogą za pośrednictwem ZenCard tworzyć programy lojalnościowe, którymi sami zarządzają i firmują własnym logo. System łączy dane o zakupach online i offline, dając sklepom szerokie możliwości dopasowania promocji do zainteresowań klientów, przy zachowaniu troski o ich anonimowość.

W ramach projektu Divante odpowiadało za przygotowanie modułu przeznaczonego dla sklepów internetowych zbudowanych na Magento. Po połączeniu z panelem administracyjnym ZenCard, sprzedawcy mogą wyświetlać ramki z promocjami w różnych częściach swoich serwisów. Funkcjonalność umożliwia tworzenie zarówno reguł uniwersalnych dla wszystkich odwiedzających dany sklep (np. darmowe próbki perfum przy zakupie więcej niż 3 produktów czy 5% rabatu przy zakupie powyżej 200PLN), jak i wspiera projektowanie indywidualnych akcji promocyjnych dla konkretnych użytkowników.

ZenCard umożliwia sklepom także pozyskiwanie nowych klientów, np. spośród osób, które zrobiły zakupy w innym miejscu. W takim przypadku użytkownik, który dokonał zakupów np. za 300 zł w sieci marki X, może otrzymać zniżkę na zakupy w sklepie Y. Aby przystąpić do programu ZenCard
i korzystać z ofert specjalnych wielu różnych sieci handlowych wystarczy jednorazowo zarejestrować się w programie podczas dokonywania płatności kartą płatniczą lub płatności online, podając wyłącznie płeć i numer telefonu. Użytkownik otrzymuje informację o bonusach za pomocą wiadomości sms, e-mail lub wchodząc na stronę internetową e-sklepu. Zniżki są automatycznie naliczane podczas płatności.

Divante często wspiera działalność innowacyjnych start up’ów. Wdrażamy rozwiązania, które umożliwiają szybki i efektywny wzrost biznesu w różnych kanałach sprzedaży. To dla nas duża satysfakcja patrzeć, jak nasi klienci i partnerzy się rozwijają – powiedział Tomasz Widliński, Project Manager Divante.

Divante i ZenCard zdecydowały się kontynuować współpracę. W ramach partnerstwa obie spółki będą aktywnie pozyskiwać klientów na oferowane przez siebie rozwiązania.

—————————————————————————————————————————————

Divante – informacje dodatkowe

Divante specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu rozwiązań IT wspierających rozwój i optymalizację nowych kanałów sprzedaży. Spółka pracuje dla sklepów internetowych, producentów, dystrybutorów i sieci handlowych. Wdraża rozwiązania e-commerce, integruje systemy, projektuje i realizuje działania marketingowe.

Wśród oferowanych przez spółkę usług znajdują się:

  • projektowanie serwisów e-commerce pod kątem usability;
  • wdrożenia uznanych platform e-commerce i narzędzi marketingowych, m.in. Magento, SAP hybris;
  • zintegrowane działania reklamowe w internecie, opierające się na personalizowanym przekazie, e-mail marketingu i reklamie efektywnościowej;
  • wsparcie działań w obszarze m-commerce i app mobile;
  • badania potrzeb konsumentów, analizy wzajemnego oddziaływania różnych kanałów sprzedaży (ROPO);
  • działania wspierające, które obejmują bezpieczny hosting i migracje.

W 2015 roku Divante znalazło się w zestawieniu TOP3 najlepszych firm wdrażających technologię Magento, przygotowanym przez serwis Clutch.co: https://clutch.co/developers/magento/research. Spółka została także finalistą międzynarodowego konkursu Online Retail Awards – 2015 w kategorii E-commerce or m-commerce company of the year.

Od marca 2015 Divante wchodzi w skład grupy kapitałowej Tell, która jest jednym z wiodących podmiotów w outsourcingu sprzedaży w Polsce: www.tell.pl

Więcej informacji o Divante: www.divante.pl


Masz pytania?

Małgorzata Fischer
malgorzata.fischer@oex.pl
+48 663 500 200