Aktualności


Divante Partnerem Strategicznym Pimcore

Divante
22 stycznia 2018

Należąca do Grupy OEX spółka Divante została Partnerem Strategicznym firmy Pimcore – jednej z najbardziej znanych na świecie Platform Cyfrowych dla przedsiębiorców.

Pimcore jest używany przez ponad 80 tysięcy firm, w tym takich gigantów, jak Burger King, Audi, Peugeot i Intersport. Ze względu na różnorodność swoich funkcji, Pimcore jest idealnym rozwiązaniem dla PIM, CMS, DAM i eCommerce.

Divante jest jedynym strategicznym partnerem Pimcore. To nie tylko wielkie wyróżnienie dla wrocławskiej spółki, ale także świetna okazja, by mogli dzielić się oni wiedzą z jeszcze większą liczbą klientów i firm.

Divante przeszło długą drogę, zdobywając coraz bardziej zaawansowaną wiedzę na temat technologii Pimcore.  Dedykowany tej technologii zespół firmy składa się z kilkudziesięciu specjalistów – programistów, projektantów i project managerów

O tym, jak znaczący wpływ na społeczność Pimcore ma Divante, świadczy fakt, że zespół może pochwalić się własnym Core Contributoren platformy. Jednym z największych osiągnięć zespołu są  Pimcore <> Magento Connector i Pimcore PWA.

Wśród najbardziej znaczących projektów Divante opartych na technologii Pimcore wymienić można wdrożenia dla takich firm, jak Norstedts i T-Mobile.

Norstedts, szwedzkie wydawnictwo książkowe, odnotowało ponad 34 proc. wzrost ruchu mobilnego i niemal 15 proc. przyrost odsłon stron na każdą wizytę. Także T-Mobile może pochwalić się imponującym wynikiem. Przez cztery pierwsze miesiące działania stronę tę odwiedziło prawie 340 000 unikalnych użytkowników.

Integracja PIM z CMS i eCommerce pozwala stworzyć idealną platformę dla Fashion i B2B. Są to obecnie najszybciej rozwijające się segmenty eCommerce. Przy użyciu tylko jednego rozwiązania, za pomocą złożonej oferty, można jednocześnie objąć te dwa biznesowe segmenty. Obecnie trudno znaleźć równie skuteczne rozwiązanie dla eCommerce jak Pimcore – powiedział Tomasz Karwatka, CEO Divante, Grupa OEX.

Jako Partner Strategiczny Divante będzie uczestniczyć w tworzeniu architektury platformy i bieżącej strategii biznesowej. Pozwoli to firmie doskonalić swoje umiejętności techniczne i projektowe, a co za tym idzie – oferować klientom jeszcze więcej zaawansowanych rozwiązań.

Divante jest ważnym partnerem dla Pimcore. Specjaliści z Divante są uznawani za jednych z najbardziej znanych w Europie ekspertów od eCommerce. Doceniamy ich szybkość innowacji i wkład dla rozwoju naszej społeczności – dodaje prezes Pimcore, Dietmar Rietsch.

Pimcore  to austriacka firma będąca jednym z największych europejskich producentów oprogramowania typu open source. Oferuje rozwiązania dla CMS, technologii PIM, zarządzania zasobami cyfrowymi, publikacji wielokanałowych oraz oprogramowania do e-handlu.


Masz pytania?

Małgorzata Fischer
malgorzata.fischer@oex.pl
+48 663 500 200