Aktualności


Divante uruchamia polską stronę Pimcore

Divante
22 marca 2018

eCommerce Software House Divante z Grupy OEX stworzył pierwszy polski serwis Pimcore, globalnej platformy cyfrowej dla firm. Spółka od 2018 roku jest Partnerem Strategicznym Pimcore.

Polskojęzyczna wersja serwisu jest dostępna pod adresem https://pimcore.com/pl. Na stronie znajdują się informacje na temat usług i produktów Pimcore, wersje demonstracyjne i case studies.

Pimcore to dostawca rozwiązań do zarządzania treściami (CMS), zasobami cyfrowymi (DAM), informacjami o produktach (PIM) i oprogramowania eCommerce. Platforma oferowana przez markę jest używana przez ponad 80 000 firm na całym świecie, m.in. Burger King, Audi, Peugeot i Intersport.

Divante i Pimcore współpracują od 2014 r. Spółka z Grupy OEX zrealizowała wiele projektów opartych na oprogramowaniu Pimcore, w tym stronę internetową dla T-Mobile, serwis internetowy dla Norstedts – szwedzkiego wydawnictwa odpowiedzialnego za sukces serii Millennium Stiega Larssona, a także projekt dla polskiego dostawcy energii – Energa.

Polska jest jednym z największych rynków eCommerce w Europie, z wieloma producentami i eksporterami. Dla nich eCommerce to ogromna szansa. Chcielibyśmy pomóc im w sprzedaży na skalę międzynarodową. Potrzebują kompleksowego rozwiązania do zarządzania treściami związanymi z produktem, aby sprzedawać więcej bezpośrednio i budować efektywne kanały sprzedaży b2b. Rynek systemów PIM rośnie. Widzimy tu ogromną szansę i chcielibyśmy przedstawić Pimcore jak największej liczbie klientów – mówi Tomasz Karwatka, CEO Divante.

Divante podczas kilkuletniej współpracy z Pimcore systematycznie poszerzało kompetencje i budowało zespół specjalistów z tego obszaru, który obecnie liczy kilkudziesięciu programistów, projektantów i project managerów. Divante ma także istotny wpływ na społeczność Pimcore jako Core Contributor platformy i twórca znanych wtyczek marki. Spółka z Grupy OEX stworzyła m.in. konektor łączący Pimcore z systemem Magento.

Współpraca z Divante jest niezwykle owocna dla obu stron. Szczególnie podoba nam się zaangażowanie i pasja całej ekipy spółki. Powierzenie jej zarządzania naszą polską stroną internetową jest wyrazem zaufania, jakim darzymy zespół Divante. Coraz więcej firm w całej Europie poszukuje agencji, które mają udokumentowane doświadczenie w dostarczaniu najwyższej jakości projektów Pimcore. W tym obszarze Divante jest liderem! –  mówi Dietmar Rietsch, dyrektor generalny Pimcore.


Masz pytania?

Małgorzata Fischer
malgorzata.fischer@oex.pl
+48 663 500 200