Aktualności


Grupa OEX najwyżej ocenionym pracodawcą w Programie Kariera 2018

OEX
18 lutego 2019

Polska Rada Biznesu, organizator Programu Kariera, podsumowała zeszłoroczną edycję akcji. Grupa OEX zdobyła najwyższą notę w badaniu przeprowadzonym wśród stażystów, którzy wzięli udział programie w 2018 roku.

Program Kariera to inicjatywa Polskiej Rady Biznesu skierowana do studentów i absolwentów uczelni, którzy chcą zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe. Każdego roku do akcji zgłaszają się firmy, które oferują płatne wakacyjne praktyki w swoich organizacjach. Grupa OEX dotychczas wzięła udział w czterech edycjach programu. Dwa razy – za staże z 2018 i 2016 roku – otrzymała najwyższą ocenę spośród wszystkich pracodawców uczestniczących w inicjatywie.

Stażyści oceniali m.in. organizację praktyk, komfort miejsca pracy, charakter zadań czy możliwość nawiązania kontaktu z pracownikami innych działów organizacji. Pod  uwagę była brana także reputacja pracodawcy i możliwość nawiązania stałej współpracy w przyszłości.

W 2018 roku w Programie Kariera wzięło udział 30 firm, które zaoferowały 100 staży. Do udziału w praktykach zgłosiło się blisko 2 000 kandydatów. Grupa OEX zaoferowała studentom odbycie staży w dziale komunikacji korporacyjnej i HR. Jedna z praktykantek zdecydowała się na stałe związać z organizacją i obecnie jako młodszy specjalista ds. rekrutacji wspiera działania HR w Grupie.

Tegoroczna edycja Programu Kariera startuje 1 marca 2019 roku. Grupa OEX już po raz piąty weźmie udział w inicjatywie. Więcej informacji o programie jest dostępnych na stronie: www.programkariera.pl.


Masz pytania?

Małgorzata Fischer
malgorzata.fischer@oex.pl
+48 663 500 200