Aktualności


OEX E-Business partnerem logistycznym CD PROJEKT RED STORE

OEX E-Business
18 lipca 2019

OEX E-Business podpisał umowę o współpracy ze spółką z Grupy CD PROJEKT, lidera w branży gier komputerowych oraz twórcy kultowej gry „Wiedźmin”. Współpraca dotyczy kompleksowej obsługi sklepu internetowego klienta oraz rozwoju sprzedaży poza granicami Polski. 

OEX E-Business jest obecnie jedynym wykonawcą usług fulfillment dla eCommerce na zlecenie CD PROJEKT RED STORE sp. z o. o. Umowa obejmuje obsługę sprzedaży internetowej wszystkich produktów sklepu CD PROJEKT RED STORE. OEX E-Business odpowiada za cały łańcuch procesów magazynowych, począwszy od przyjęcia i weryfikacji jakościowej oraz ilościowej towaru po wydanie, zabezpieczenie przesyłek i przygotowanie do doręczenia. Ponadto w ramach rozszerzonej współpracy spółka z Grupy OEX zajmuje się m.in. zakupem projektowanych dla klienta materiałów do pakowania.

OEX E-Business będzie też obsługiwać kompleksowo planowaną przez CD PROJEKT RED STORE ekspansję poza Unią Europejską, do USA i Kanady odpowiadając również m.in. za transport i formalności celne. 

Przy projektach o globalnym zasięgu, gdzie każdy region wymaga indywidualnego podejścia, wydajna logistyka to podstawa. Bardzo się cieszymy, że start w Europie został tak dobrze przyjęty przez fanów gier CD PROJEKT i przebiegł bez zakłóceń – powiedziała Aleksandra Jarośkiewicz, dyrektor eCommerce w CD PROJEKT S.A. i członek zarządu w CD PROJEKT RED STORE.

Dzięki pełnej integracji systemowej ze sklepem CD PROJEKT RED STORE, cały proces obsługi i przekazywania zleceń do magazynu OEX E-Business jest w pełni zautomatyzowany. 

Mamy doświadczenie w obsłudze innych marek, a skala działania i odpowiednie technologie zastosowane w zarządzaniu całym procesem zapewniają klientowi elastyczność i jakość procesów, także w przypadkach skokowych zmian asortymentu, wolumenów sprzedaży czy warunków dostaw. Ze względu na nasze zaplecze w postaci nowoczesnego HUB-u logistycznego, technologię oraz liczne partnerstwa, które zapewniają konkurencyjne warunki dostaw w krajach docelowych, jesteśmy biznesowym partnerem dla firm, które chcą rosnąć dzięki ekspansji zagranicznej – powiedział Artur Wojtaszek, prezes OEX E-Business.

CD PROJEKT prowadzi działalność w globalnej, dynamicznie rozwijającej się branży gier wideo. Ich produkcja realizowana jest w ramach Grupy Kapitałowej CD PROJEKT przez studio CD PROJEKT RED. Działalność ta polega na tworzeniu i wydawaniu gier wideo na komputery osobiste oraz konsole najnowszej generacji. Studio znane jest na całym świecie z serii gier Wiedźmin, flagowej marki studia oraz GWINTA: Wiedźmińskiej Gry Karcianej, który jest sieciową grą karcianą z wbudowanymi mikropłatnościami. Obecnie CD PROJEKT RED pracuje nad Cyberpunkiem 2077 — największą produkcją w historii studia.


Masz pytania?

Małgorzata Fischer
malgorzata.fischer@oex.pl
+48 663 500 200