Aktualności


OEX E-Business z kontraktem na kompleksową obsługę e-commerce w modelu 5PL dla klienta z Azji

OEX E-Business
21 czerwca 2018

W pierwszej połowie czerwca 2018 r. spółka z Grupy OEX podpisała na Tajwanie umowę na obsługę logistyczną w modelu 5PL marki GOTTA należącej do spółki WinPlex Technology LTD. 

GOTTA to międzynarodowy klient OEX E-Business, dla którego oprócz pełnej obsługi logistycznej na rynkach CEE i Rosji, spółka z Grupy OEX będzie również realizować sprzedaż produktów za pomocą narzędzi online oraz działania z zakresu budowania rozpoznawalności marki.

GOTTA to znana na Tajwanie marka produkująca innowacyjne akcesoria telefoniczne dla topowych producentów smartfonów, takie jak: ładowarki indukcyjne, przenośne karty pamięci, dyski SDD, powerbanki i inne. Umowa obejmuje nie tylko transport i magazynowanie towarów w centrum logistycznym OEX E-Business w Łubnej pod Warszawą, ale również wprowadzenie brandu GOTTA na rynki CEE i Rosji, sprzedaż produktów w imieniu klienta i wsparcie marketingowe w budowaniu świadomości marki.

W maju OEX E-Business podpisał również listy intencyjne o współpracy z partnerami logistycznymi z Singapuru, w celu wspólnego tworzenia międzynarodowego łańcucha dostaw.

Nawiązanie współpracy z partnerami z Azji to kolejny krok w budowaniu naszej globalnej strategii Digital Commerce Connectivity. Tworzymy rozwiązania i przestrzeń ułatwiającą współpracę dystrybutorów z producentami w kanale e-commerce oraz zapewniamy pełną obsługę logistyczną i sprzedażową klientom z całego świata – mówi Artur Wojtaszek, CEO OEX E-Business.

Dla spółki z Grupy OEX oznacza to wejście na kolejny poziom usług logistycznych. Dotychczas OEX E-Business funkcjonował w modelu 4PL – od sourcingu i zarządzania dostawcami, przez fulfillment i obsługę posprzedażową. Firma GOTTA to klient, dla którego spółka będzie prowadzić również pełen proces sprzedażowy oraz wspierać marketingowo w budowaniu rozpoznawalności marki na rynku.

Tym samym OEX E-Business staje się operatorem logistycznym w modelu 5PL, prowadzącym również sprzedaż w imieniu klienta – mówi Łukasz Wysokiński, Business Development Director OEX E-Business.

W czerwcu OEX E-Business podpisał także umowę partnerską na przewozy powietrzne z LOT Cargo. Dzięki współpracy spółka z Grupy OEX zaoferuje swoim klientom dystrybucję towarów na trasie bezpośrednich połączeń LOT-u, zwłaszcza na linii Europa – Azja.


Masz pytania?

Małgorzata Fischer
malgorzata.fischer@oex.pl
+48 663 500 200