Aktualności


OEX S.A. zawarła umowę przedwstępną w sprawie przejęcia spółki Mer Service.

OEX
29 lipca 2016

28 lipca 2016 roku OEX S.A. podpisała umowę przedwstępną w sprawie zakupu 100% udziałów Mer Service sp. z o. o. za kwotę 4,5 mln zł. Warunkiem transakcji jest pozytywny rezultat badania due diligence, którego zakończenie planowane jest w sierpniu br.

Dzięki tej transakcji Grupa OEX, oferująca nowoczesne usługi dla biznesu, stanie się wiodącym podmiotem na rynku wsparcia sprzedaży w Polsce. Grupa będzie zarządzać największą strukturą pracowników terenowych wykorzystywaną do realizacji kompleksowych usług wspierających sprzedaż zarówno w obszarze klientów biznesowych, jak i kierowanych bezpośrednio do konsumentów.

Mer Service to spółka z wieloletnim doświadczeniem, głównie w usługach wsparcia sprzedaży na rynku FMCG. Spółka zrealizowała i realizuje projekty dla większości renomowanych producentów oraz sieci handlowych.

W segmencie Wsparcia sprzedaży w OEX do tej pory operowała dynamicznie rosnąca spółka Cursor S.A. Przejmując Mer Service zapewnimy sobie wiodącą pozycję w tym obszarze, co jest naszym celem w każdym segmencie działalności. Wcześniej wielokrotnie współpracowaliśmy z Mer Service przy dużych projektach. Doceniamy stabilną bazę klientów tej spółki, a także podobne podejście do biznesu i rozumienie znaczenia technologii. W ramach grupy OEX chcemy dalej rozwijać unikalne na rynku usługi ze względu na skalę, technologię i know how.” – powiedział Jerzy Motz, prezes zarządu OEX S.A.

Dzięki powiększeniu struktury terenowej Grupa OEX będzie mogła prowadzić projekty w obszarze wsparcia sprzedaży o większej skali i liczbie obsługiwanych punktów niż dotychczas.

OEX S.A. widzi potencjał również w oferowaniu dotychczasowym klientom Mer Service zaawansowanych technologicznie usług, takich jak audyty, badania i analityka danych, a także usługi logistyczne, które Grupa OEX już teraz wykonuje dla wielu swoich klientów.


Masz pytania?

Małgorzata Fischer
malgorzata.fischer@oex.pl
+48 663 500 200