Aktualności


Voice Contact Center wspiera obsługę klientów BIK

Voice Contact Center
12 lipca 2018

Spółka z Grupy OEX rozpoczęła realizację projektu dla Biura Informacji Kredytowej, największej w Polsce organizacji gromadzącej i udostępniającej dane dotyczące kredytów. W ramach kontraktu Voice Contact Center odpowiada za wsparcie obsługi telefonicznego kanału kontaktu dla klientów detalicznych BIK.

Usługa Voice Contact Center uzupełnia działania realizowane przez Centrum Obsługi Klientów Grupy BIK. Konsultanci spółki z Grupy OEX obsługują zapytania od klientów kontaktujących się z infolinią, udzielają informacji produktowych oraz pomagają w procesie logowania i rejestracji. Projekt jest realizowany w łódzkim oddziale Voice Contact Center.

Każdego dnia z infolinią BIK kontaktują się tysiące osób indywidualnych i małych firm. Większość kontaktów odbywa się drogą elektroniczną, ale chcąc zapewnić odpowiednią jakość obsługi klientów zdecydowaliśmy się skorzystać ze wsparcia zewnętrznego partnera – powiedział Marcin Ledworowski dyrektor COK z Biura Informacji Kredytowej.


W ramach współpracy konsultanci Voice Contact Center obsługujący projekt ukończyli szkolenia przeprowadzone przez specjalistów BIK z obszaru informacji kredytowej oraz technik obsługi klienta.

Zapasowe contact center gwarantuje ciągłość obsługi klientów, nawet w przypadku dużych wahań ruchu na infolinii. Zapewniamy nie tylko odbieralność połączeń, ale także odpowiedni standard usługi, dopasowany do potrzeb klienta – mówi Ewa Depta, członek zarządu Voice Contact Center.

W maju 2018 roku Voice Contact Center za projekt z zakresu obsługi klienta jako jedyne zewnętrzne contact center otrzymał prestiżową nagrodę Złota Słuchawka.

Biuro Informacji Kredytowej gromadzi i udostępnia dane o historii kredytowej klientów banków, SKOK-ów, tj. z całego rynku kredytowego w Polsce już od ponad 20 lat. Dysponuje największą w Polsce bazą danych o kredytach i pożyczkach pozabankowych klientów indywidualnych i przedsiębiorców. Posiada informacje o 148 mln rachunków należących do 24,3 mln klientów indywidualnych oraz informacje o historii kredytowej łącznie 1,2 mln firm, rolników i innych podmiotów, w tym o 757 tys. mikroprzedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą.


Masz pytania?

Małgorzata Fischer
malgorzata.fischer@oex.pl
+48 663 500 200