Aktualności


Wielki zwrot eCommerce w kierunku nowej technologii – Divante prezentuje raport.

Divante
22 czerwca 2021

Divante z Grupy OEX,  jako jedna z wiodących firm w Polsce dostarczających technologie eCommerce, opublikowało obszerną analizę wiodących platform, które wykorzystują architekturę typu headless. Ta innowacja pozwala właścicielom biznesów szybciej, łatwiej i taniej wdrażać niezbędne zmiany w ich e-commerce’ach.

 

Rynek eCommerce dynamicznie się rozwija. W Polsce  wzrósł on o 30 procent w roku ubiegłym stając się jednym z najszybciej rosnących rynków w Europie. Zmiany te pociągają za sobą  błyskawiczny rozwój nowych technologii. W wysoce konkurencyjnym środowisku każda innowacja zapewniająca lepsze doświadczenia zakupowe może okazać się cenną przewagą rynkową.

Jednym z najsilniejszych obecnie trendów jest rozwój architektury typu headless, która polega na całkowitym oddzieleniu części prezentowanej użytkownikom od jej technicznego zaplecza. To przełomowe podejście do tworzenia sklepów internetowych pozwala na szybkie wprowadzanie optymalizacji, które mają wpływ na satysfakcję użytkowników.

Zagadnieniom tym poświęcony jest opublikowany przez Divante eBook – Headless toolkit: 14 essential tools for the future of composable commerce. Opracowanie zawiera ponad 130 stron analizy nowoczesnych platform eCommerce. Przegląd rozwiązań został poprzedzony obszernym wstępem Tomasza i Piotra Karwatków, twórców Divante i ekspertów e-handlu, na temat nowych rozwiązań IT na rynku eCommerce, architektury headless oraz przyszłości sprzedaży internetowej.

Raport podkreśla rolę i wiele korzyści architektury headless, a w szczególności:

  • niezależność od technologii – warstwa front-end, którą widzi użytkownik, może być tworzona w dowolnej technologii, co ułatwia dostęp do programistów,
  • większą dynamikę i niższe koszty zmian – headless pozwala na szybkie eksperymenty i łatwe wprowadzanie optymalizacji na stronie,
  • szybsze wdrażanie zmian, które bezpośrednio przekładają się na satysfakcję użytkowników – co oznacza m.in. podniesienie konwersji sprzedażowej, wzrost lojalności użytkowników i zwiększenie średniej wartości koszyka zakupowego.

Wprowadzenie architektury headless otwiera drogę do kolejnych innowacji w eCommerce. Niezależność części odpowiadającej za doświadczenia użytkownika pozwala na rozwój strategii omnichannel, zapewnienia kupującym tej samej oferty, przekazu i obsługi niezależnie od kanału: od aplikacji mobilnych, przez urządzenia IoT, po asystentów głosowych. Jest to też krok w kierunku tzw. composable commerce, czyli budowy rozwiązań opartych na gotowych uniwersalnych modułach. eBook prezentuje 14 rozwiązań, które można łatwo łączyć w celu osiągnięcia wymaganego zestawu funkcjonalności.

Ta publikacja skierowana jest do osób, które zaczynają odczuwać ograniczenia starej technologii wykorzystywanej w ich sklepach internetowych – mówi Marcin Łaskawski, CEO Divante – Prezentujemy w nim przetestowane platformy headless wykorzystywane przez nasz zespół w innowacyjnych projektach dla klientów na całym świecie. To rozwiązania, które będą motorem zmian na rynku eCommerce w ciągu najbliższych lat. Koncepcja composable commerce napędza wiele startupów, a nowe funkcjonalności będą coraz bardziej dostępne, ograniczając prace programistyczne do minimum.– dodaje Marcin Łaskawski.

 

eBook można pobrać na stronie https://hubs.li/H0Q85Cl0


Masz pytania?

Małgorzata Fischer
malgorzata.fischer@oex.pl
+48 663 500 200