Aktualności


Zmiany w Zarządzie Divante

Divante
12 stycznia 2021

Tomasz Karwatka i Piotr Karwatka, założyciele Divante zasiadający dotychczas w zarządzie przeszli do Rady Nadzorczej. Spółką pokieruje Marcin Łaskawski, który pełnił wcześniej funkcję członka zarządu. Do zarządu spółki dołączył Piotr Maksim odpowiedzialny za rozwój biznesu. Zmieniona została również forma prawna spółki na spółkę akcyjną.

Marcin Łaskawski jest związany z Divante 4 lat. Wcześniej w Divante pełnił funkcję COO oraz CFO. Posiada doświadczenie w konsultingu (m. in. w Ernst&Young) oraz jako manager C-Level takich organizacji jak  Carrefour, Travelplanet i innych.

Piotr Maksim w nowej strukturze zajmie stanowisko Chief Growth Officer. Pracuje w Divante od  dwóch lat. Wcześniej był CEO i założycielem odnoszących sukcesy firm IT oraz pełnił funkcje managerskie w  Volvo w Szwecji.

Wraz z Piotrem Karwatką angażujemy się od dawna głównie w obszary związane z nowymi produktami i innowacjami. Chcielibyśmy docenić efekty pracy Marcina Łaskawskiego i Piotra Maksima, którzy od dawna pełnią kierownicze funkcje w spółce i uporządkować strukturę zarządzania w firmie. W Radzie Nadzorczej Divante będziemy zajmować się wsparciem inicjatyw wzrostowych. – powiedział Tomasz Karwatka

Divante dynamicznie się rozwija. Na koniec III kwartału 2020 wypracowała 37,7 mln zł przychodów, co stanowiło wzrost o 28 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2019 . EBITDA spółki na koniec września 2020 wyniosła ponad 6 mln zł i była wyższa o ponad 39 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2019.  W 2020 roku do sukcesów spółka zalicza globalny rozwój autorskich aplikacji wspierających sprzedaż oraz konsekwentny wzrost sprzedaży z projektów zagranicznych, co pozytywnie wpływa na wyniki finansowe i rentowność. Divante w kolejnych kwartałach stawia na projekty open-source i inicjatywy społecznościowe wokół IT na rynkach DACH i USA. Przeprowadzone w IV kwartale zmiany organizacyjne będą zdaniem wspólników sprzyjały osiąganiu kolejnych ambitnych celów.

W ciągu ostatnich lat spółka stworzyła i z sukcesem wprowadziła na rynek aplikacje Vue Storefront i Open Loyalty, które stają się powoli rozpoznawalnymi produktami na międzynarodowym rynku. Wśród firm korzystających z tych rozwiązań są między centrale firm takich jak Tally Weijl, Zadig&Voltaire, Aldo, Warba Bank.

Divante planuje również wykorzystać model współpracy z dużymi platformami technologicznymi i uzupełniać ich platformy swoimi komponentami.

Chcemy realizować więcej takich wdrożeń jak współtworzenie produktu eCommerce dla SAP, współpraca R&D z Shopware (wiodący niemiecki system eCommerce), wdrożenia commercetools.  Bezpośrednie współtworzenie produktów eCommerce z liderami rynku i wspólne pozyskiwanie klientów, pozwala Divante zdobywać wielu nowych klientów na ambitne projekty  – dodaje Tomasz Karwatka.

Divante zatrudnia obecnie ponad 250 ekspertów branży eCommerce. W swoim portfolio posiada ponad 1000 realizacji dla 400 globalnych klientów. https://divante.com/


Masz pytania?

Małgorzata Fischer
malgorzata.fischer@oex.pl
+48 663 500 200