Aktualności


Divante otwiera biuro w Holandii

Divante
21 stycznia 2016

Divante, specjalizujące się w rozwiązaniach z obszaru e-biznesu, uruchamia pierwsze zagraniczne biuro. Spółka, której ponad połowa nowo pozyskanych kontraktów pochodzi spoza Polski, zdecydowała się na ekspansję na rynku holenderskim.
Divante dotychczas zrealizowało kilkanaście zagranicznych projektów. Wśród nich znalazło się m.in. wdrożenie e-sklepu dla niemieckiej sieci SPIELE MAX AG, będącej liderem w sektorze sprzedaży detalicznej produktów dla dzieci oraz budowa serwisu e-commerce dla holenderskiej firmy Loods5.nl, oferującej meble i artykuły dekoracyjne.
Holenderski rynek e-commerce jest bardzo dojrzały, co przekłada się na wyższą świadomość firm,
z którymi mamy przyjemność pracować. Klienci mają konkretne oczekiwania i wiedzą, jak efektywnie współpracować z zespołem IT – mówi Tomasz Karwatka, CEO Divante z Grupy OEX.

Uruchomienie biura w Rotterdamie ma na celu umocnienie pozycji wrocławskiej spółki na rynku holenderskim. Pozwoli to zapewnić efektywniejsze wsparcie obecnym lokalnym klientom Divante
i jednocześnie ułatwi pozyskiwanie nowych kontraktów. Obecnie spółka pracuje dla kolejnego holenderskiego e-sklepu, jest także w trakcie rozmów z kolejnymi potencjalnymi partnerami biznesowymi.
Wejście na rynek holenderski jest kolejnym etapem rozwoju Divante. Oczywiście nie zamykamy się na współpracę z klientami z innych krajów. Obecnie realizujemy kilkanaście zagranicznych wdrożeń, przede wszystkim w Europie Zachodniej i USA. Duża część tych projektów przeradza się w stałą współpracę – dodaje Tomasz Karwatka.
Divante wspiera także polskie marki w uruchamianiu sprzedaży online na innych rynkach. Spółka zrealizowała takie projekty m.in. dla Solar, Reserved i Złotych Wyprzedaży.
W 2015 roku Divante znalazło się w zestawieniu TOP3 najlepszych firm wdrażających technologię Magento, przygotowanym przez serwis Clutch.co. Spółka została także finalistą międzynarodowego konkursu Online Retail Awards – 2015 w kategorii E-commerce or m-commerce company of the year.
—————————————————————————————————————————————
Divante – informacje dodatkowe
Divante specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu rozwiązań IT wspierających rozwój i optymalizację nowych kanałów sprzedaży. Spółka pracuje dla sklepów internetowych, producentów, dystrybutorów, sieci handlowych oraz branży finansowej. Wdraża rozwiązania e-commerce, CRM, integruje systemy, projektuje i realizuje działania marketingowe.

Wśród oferowanych przez spółkę usług znajdują się:

• projektowanie serwisów e-commerce pod kątem usability;
• wdrożenia uznanych platform e-commerce i narzędzi marketingowych, m.in. Magento, SAP hybris;
• zintegrowane działania reklamowe w internecie, opierające się na personalizowanym przekazie, e-mail marketingu i reklamie efektywnościowej;
• wsparcie działań w obszarze m-commerce i app mobile;
• badania potrzeb konsumentów, analizy wzajemnego oddziaływania różnych kanałów sprzedaży (ROPO);
• działania wspierające, które obejmują bezpieczny hosting i migracje.

Od marca 2015 Divante wchodzi w skład grupy kapitałowej OEX (wcześniej Tell), która jest jednym z wiodących podmiotów w outsourcingu sprzedaży w Polsce.

Więcej informacji o Divante: www.divante.pl

—————————————————————————————————————————————
Grupa OEX – informacje dodatkowe

Grupa OEX to jeden z wiodących podmiotów na rynku outsourcingu sprzedaży w Polsce. Specjalizujemy się w projektach związanych z integracją kanałów sprzedaży, budowaniem biznesu e-commerce oraz wsparciu realizacji sprzedaży w modelu omnichannel. Grupa zarządza także największą w Polsce liczbą sklepów oferujących usługi operatorów telefonii komórkowej – Orange, T-Mobile i Plus. Od 2005 roku OEX S.A. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W skład Grupy OEX wchodzą: OEX SA (wcześniej Tell SA), Europhone sp. z o. o., PTI sp. z o.o., Cursor SA i Divante sp. z o. o.

Więcej informacji o Grupie OEX: www.press.oex.pl


Masz pytania?

Małgorzata Fischer
malgorzata.fischer@oex.pl
+48 663 500 200