Aktualności


Divante wdrożyło serwis e-commerce dla holenderskiego klienta

Divante
26 maja 2015

Divante, specjalizujące się w rozwiązaniach z obszaru e-biznesu, zbudowało nowy serwis e-commerce dla holenderskiej firmy Loods5.nl, oferującej meble i artykuły dekoracyjne od zewnętrznych dostawców. Obecnie wrocławska spółka realizuje prace mające na celu dalszy rozwój e-sklepu klienta.W ramach współpracy z Loods5 Divante odpowiadało za uruchomienie internetowego kanału sprzedaży na platformie Magento 1.8.1.0, skonfigurowanie i zaadaptowanie istniejących modułów oraz implementację szaty graficznej według dostarczonego projektu. Spółka zrealizowała także kompleksowe wdrożenie produkcyjne serwisu. Całość prac projektowych została wykonana w metodyce SCRUM.
W ramach współpracy z Loods5 Divante zintegrowało kanał sprzedaży offline z internetowym. Nowa platforma sprzedażowa klienta została wyposażona w moduł multistock, umożliwiający zarządzanie stanami magazynowymi wielu zewnętrznych dostawców. Wdrożenie systemu ticketowego pozwoliło każdemu z producentów wystawiających swoje towary w serwisie efektywniej obsługiwać zapytania od odbiorców końcowych. Dostawcy zyskali także możliwość generowania raportów sprzedażowych, zamieszczania logo na karcie produktu oraz publikowania filmów.
Loods5 działa w nietypowym modelu biznesowym, udostępniając swoje kanały sprzedaży (online i offline) producentom mebli i artykułów wnętrzarskich. Największym wyzwaniem w projekcie było zintegrowanie platformy z systemami zewnętrznych dostawców oraz customizacja modułów. Wdrożone rozwiązania usprawniły przepływ informacji i sposób rozliczeń pomiędzy właścicielem serwisu i podmiotami sprzedającymi za jego pośrednictwem swoje towary – powiedział Ernest Trochimczuk, Chief Sales Officer z Divante.
Obecnie Divante kontynuuje współpracę z Loods5 przy rozwoju platformy. W najbliższym czasie zostanie usprawniony moduł wyszukiwania, przemodelowany zostanie także design koszyka produktów. Wdrożona zostanie również technologia RWD, ułatwiająca przeglądanie strony na różnych urządzeniach.
Dotychczas Divante zrealizowało kilkanaście zagranicznych projektów, m.in. dla niemieckiej sieci SPIELE MAX. Spółka wspiera także polskie marki w uruchamianiu sprzedaży online na innych rynkach. W 2014 roku Divante zrealizowało takie projekty m.in. dla Solar i Reserved.
W 2015 roku spółka Divante znalazła się w zestawieniu 10 najlepszych firm wdrażających technologię Magento, przygotowanym przez serwis Clutch.co.


Masz pytania?

Małgorzata Fischer
malgorzata.fischer@oex.pl
+48 663 500 200