Aktualności


Pomoc dla Ukrainy

13 czerwca 2022

Wielu pracowników z Grupy OEX zaangażowało się osobiście w pomoc doraźną, między innymi w transporcie osób i ich rzeczy osobistych z granicy, organizowaniu tymczasowych miejsc pobytu, zbiórek potrzebnych rzeczy czy wreszcie wsparcia finansowego. Wielkie podziękowania należą się zwłaszcza tym osobom, które swoje doświadczenia we współpracy z fundacjami i organizowaniu bardzo potrzebnej teraz pomocy wykorzystały w swoich miejscach pracy, żeby organizowane akcje były jak najbardziej skuteczne i odpowiadające na aktualne potrzeby.

Spółki z Grupy OEX współpracują ze swoimi klientami w ramach działań skierowanych do pracowników z Ukrainy. Obejmują one między innymi pomoc w zatrudnieniu, wsparcie finansowe i organizacyjne, doraźną pomoc. Staraliśmy się wyjść naprzeciw potrzebom pracownikom z Ukrainy i zidentyfikować możliwości w zakresie wspierania ich oraz ich rodzin i bliskich w tym trudnym okresie.

 

Oprócz tych działań w ramach Grupy OEX realizowane są poniższe projekty:

  • Organizacja tymczasowego hostelu dla osób uciekających przed wojną. Na ten cel zostały przeznaczone pomieszczenia socjalne w magazynie OEX E-Business. OEX SA wsparł zakup niezbędnego wyposażenia. Część potrzebnych rzeczy została przekazana przez klientów OEX E-Business.
  • W biurach Royal Wilanów i Bolero oraz magazynach OEX E-Business i innych lokalizacjach trwa zbiórka potrzebnych rzeczy. OEX E-Business udostępnił miejsce w magazynie na składowanie tych produktów.
  • Spółka OEX Cursor przekazała dary na potrzeby Ośrodka Kryzysowego min. lodówki, powerbanki, żywność i leki oraz zorganizował wolontariuszy do organizacji miejsc tymczasowego pobytu i ośrodków kryzysowych a także pomocy psychologicznej i prawnej. Ochotnicy z biura OEX Cursor wraz z ZGN Wola zorganizowali dla dzieci wyjście do ZOO oraz kina. Oferuje również pomoc w znalezieniu pracy osobom z Ukrainy.
  • Voice Contact Center współpracuje z dwoma Fundacjami i zaoferowała swój support technologiczny oraz organizacyjny. W lutym zostały uruchomione dwie infolinie pomocowe dla organizacji wspierających uchodźców z Ukrainy.

Masz pytania?

Małgorzata Fischer
malgorzata.fischer@oex.pl
+48 663 500 200