Aktualności


Tomasz Wejcman dołączył do iPOS SA z Grupy OEX obejmując stanowisko prezesa Zarządu

iPOS S.A.
20 maja 2022

Tomasz Wejcman, były Country Manager w Verifone, w maju br. objął stanowisko prezesa w iPOS SA – spółce, która jest twórcą pierwszego kasoterminala oraz pierwszej kasy wirtualnej na terminalu. W firmie Verifone, która jest, światowym dostawcą terminali płatniczych, odpowiadał za polski oddział, w tym m.in. za wyniki sprzedaży, politykę cenową a także za rozwój i wdrażanie produktów.

Ponadto ma 25-letnie doświadczenie strategicznym i operacyjnym zarządzaniu przedsiębiorstwami, zarówno w międzynarodowych spółkach, jak i w organizacjach z kapitałem polskim. Swoje kompetencje wykorzysta w iPOS, gdzie zajmie się kreowaniem strategii, definiowaniem możliwości wzrostu, budowaniem nowych kanałów sprzedaży oraz współpracą z partnerami.

Tomasz Wejcman zna spółkę iPOS od początku jej istnienia, ponieważ z ramienia Verifone uczestniczył w projekcie dostarczania terminali płatniczych stanowiących bazę dla kasy wirtualnej oraz element wszystkich kasoterminali. Praktyczna wiedza Tomasza Wejcmana w zakresie rynku płatności elektronicznych i wypracowane kontakty pozwolą zacieśnić relacje iPOS z podmiotami działającymi w segmencie płatności bezgotówkowych oraz organizacjami płatniczymi.

Kilka lat temu iPOS jako pierwszy zrealizował logiczną i oczywistą potrzebę zintegrowania dwóch światów – fiskalnego i płatniczego, a dodatkowo w odpowiedzi na wymagania przedsiębiorców dostarczył platformę do zarządzania biznesem, tworząc zintegrowany produkt. Będziemy kontynuować strategię produktu all-in-one. Stawiamy na współpracę z branżą w zakresie promowania płatności bezgotówkowych oraz rozwoju nowoczesnych usług i narzędzi dla merchantów – zapewnia Tomasz Wejcman.

Nowy prezes iPOS przekonuje, że współpraca z partnerami branżowymi przede wszystkim zwiększy wartość funkcjonalną oferowanych rozwiązań dla przedsiębiorców i pozwoli na stworzenie oferty end-to-end, w której – w ramach jednego rozwiązania – dostarczana będzie pełna usługa potrzebna do efektywnego prowadzenia biznesu.

– Przed rynkiem stoją kolejne wyzwania wynikające z nieuniknionej cyfryzacji i wymagań współczesnego przedsiębiorcy – w zakresie wykorzystania terminali płatniczych jako bazy dla aplikacyjnych rozwiązań fiskalnych oraz innych produktów stanowiących wartość dodaną dla merchanta. Będziemy inicjować zmiany oraz angażować się w działania podejmowane przez środowisko, aby stymulować rozwój branży płatności bezgotówkowych w Polsce skupiając się na wykorzystaniu terminali płatniczych w celu dodania im zupełnie nowych zastosowań – podkreśla Tomasz Wejcman.

Zarząd iPOS, w poszerzonym o Tomasza Wejcmana składzie, stawia na dynamiczny rozwój technologiczny, który pozwoli na rozbudowę portfolio produktów adresujących wymagania funkcjonalne większości segmentów rynku. Obecnie spółka w ramach planu produktowego wdrożyła rozbudowaną funkcjonalność systemu do gastronomii opartego o kasę wirtualną na terminalu.

Za strategiczne projekty technologiczne, architekturę i zarządzanie R&D będzie odpowiedzialny Adam Tomaszewski, który dotychczas pełnił funkcję prezesa iPOS, a od maja objął rolę Wiceprezesa. Adam Tomaszewski kierował projektem stworzenia wszystkich kasoterminali iPOS, w tym pierwszej kasy wirtualnej na terminalu płatniczym oraz ich homologacji.


Masz pytania?

Małgorzata Fischer
malgorzata.fischer@oex.pl
+48 663 500 200